Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Naše noviny najdete na damokles.cz, kde vlevo klikněte na služby, poté tisk a pak už jen vhledejte noviny s názvem Thames leaves

 
 

Co je damokles?

Co je damokles?


Damokles, je kompletní virtuální svět, něco podobného jako second life, jenže trošku jiný.
Hra je rozdělena na dvě takové části.
1. to je damokles, tedy složitější hra
2. Vídlákov, vesnice, které je propojena s damokles a je jednodušší


Nejprve popíši první část.

Jedná se o komplexní virtuální svět,

 kde se můžete starat o svou postavu, tedy např. oblékat, rozvrhnout jí denní režim, zadat jí jídlo a pití aj.  Je také možnost pracovat, čímž si vyděláváte peníze, nebo bydlet v nějakém domku.

Dalším prostředkem, který je pro komunikaci mezi uživateli jsou vzkazy, diskuse, tisk nebo rozhovory.

Dalším článkem jsou finance. Ty můžete vydělávat pomocí hazardních her, výrobou a následným prodejem, těžbou surovin a jejich prodejem, nákupem, provozováním podniků týkajících se služeb, prodejem, zaměstnáním, zakázkami nebo, soutěžemi (těch se týkají tyto stránky).

Můžete si též založit firmu, všech různých typů (banka, fotbalový klub…). Pro výrobu je nutné si nejprve koupit stavbu pro to, co chcete vyrábět, nebo pozemek, na kterém stavbu postavíte.

Též je možnost získávat body za majetek, který zvyšuje komfort. Postavit si vlastní bydlení nebo nabízet obytné stavby pro nájemníky.

Jsou zde i zakázky, ve kterých můžete vydělávat peníze. Buď se jich můžete účastnit (k tomu je třeba se vyučit nějakou profesí) nebo je přímo organizovat (na to potřebujete obvykle nějaký majetek).

Můžete si také najít partnerku a oženit se s ní, mít děti.

Každý se může poměřovat s ostatními pomocí ukazatelů majetku, bodů a komfortu.

Penězmi v damokles jsou Damo koruny, označené obvykle pod zkratkou DK.

 

Teď už k druhé části. Jedná se o vesnici Vidlákov.

Zde získává po registraci na damokles, každý nový obyvatel zdarma od vesnice vlastní pozemek, lehce zařízenou domácnost, malou zahrádku a peníze na přilepšenou.

Po vesnici se můžete libovolně pohybovat a potkávat se s ostatními obyvateli kteří jsou právě připojeni.

Vesnice má několik lokací - v centru je náměstí, restaurace, obchod, diskotéka, design studio, úřad práce,
kasíno a další. Mezi další lokace patří les (ve kterém sbíráte houby) a rybník (ve kterém lovíte ryby). Za správně sesbírané houby a správně určené ryby sbíráte body, které jsou důležité, pokud chcete soutěžit s ostatními.

Každá lokace má nějaký účel. Na náměstí se vyzvedává plat, v restauraci se můžete najíst a napít, na diskotéce si zatancovat, v kasínu zahrát hry, v obchodě prodávat (produkty ze zahrádky zahrádky, výrobky s dílny, houby a ryby), v design studiu můžete měnit oděv své postavy.

Každý obyvatel vlastní zahrádku, kde si může pěstovat libovolné ovoce a zeleninu a tu pak v obchodě za peníze prodávat. Dílnu, kde vyrábíte určitý produkt, který je možné použít pro výrobu dalších výrobků nebo prodat. Pozemek kde si můžete například postavit dům se zahradou. Domácnost, kterou si můžete zařídit podle svého vkusu.

Na váš pozemek nebo do domácnosti mohou vstupovat i další uživatelé, takže si můžete povídat v soukromí svého domova.
 
Penězmi ve Vidlákově jsou také damokoruny (DK).

Pro hru není nutné nic instalovat, protože běží přímo v prohlížeči.

Pokud vás tato hra zaujala, klikněte na odkaz výše a zaregistrujte se.

 
Prohlášení o Cookies